sobota, 21 kwietnia 2012

Warto przeczytać.


Przeczytałem w ostatnim czasie kilka pozycji książkowych. Pragnę się podzielić tym, co można w nich ciekawego przeczytać.
Bp Louis-Victor-Emile Bougaud  O wiecznym przeznaczeniu dusz. Wyd. Diec. i Drukarnia w Sandomierzu, 2009 r.
   Książka w sposób jasny i przystępny omawia prawdy wiary. Tematyka zamyka się w działach omawiających: Niebo, Czyściec, Piekło i Koniec świata. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do nauki Kościoła na te tematy, to tu znajdzie omówione w prosty sposób dogmaty Kościoła.

Stanisław Krajski  Masoneria i scjentologia. Wyd. św. Tomasza z Akwinu, Warszawa, 2011 r.
   Autor znawca i badacz masonerii, jej oddziaływań i wpływów na politykę, gospodarkę i jej walkę o rząd dusz.
W książce ukazuje działanie kościoła scjentologicznego na świecie i w Polsce. Wykazuje jego powiązania z masonerią, wpływaniem na umysły ludzkie przez różne techniki by zawładnąć ich życiem i majątkiem. Dowodzi w niej, że kościół ten czerpie swoją duchowość od wyznawców Szatana i jest swoistą Armią Szatana.

o Wiesław Block OFMCap  Połowie mej duszy. Komentarz do listów św. Klary z Asyżu. Wyd. Serafin, Kraków 2006 r.
   Autor tych komentarzy jest Chojniczaninem, który od 2005 r. podjął pracę wykładowcy na Uniwersytecie Antonianum w Rzymie. Jest autorem wielu artykułów z dziedziny duchowości franciszkańskiej.
   Książka omawia cztery listy jakie św. Klara napisała do św. Agnieszki z Pragi, córki króla czeskiego oraz jeden list skierowany do Ermentrudy z Bruges. Lektura ciekawa pod względem treści, układu i formy pisanych listów. Ponadto dostarcza wielu ciekawych informacji o duchowości i życiu wewnętrznym i codziennym przedstawionych kobiet. Ponadto nie było wiele kobiet w XII i XIII wieku, które by po sobie zostawiły spuściznę pisarską.

Katedra królów – album. Wyd. Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha, Poznań, 2007 r.
Zdjęcia: Adam Bujak, tekst: Daina Kolbuszewska
   Niezwykle pięknie zrobiony album. Wskazuje na to sam autor zdjęć. Treść opisowa zwięzła i ciekawa. Po przeczytaniu i obejrzeniu zdjęć postanowiłem jeszcze w tym roku odwiedzić miejsce spoczynku królów i książąt piastowskich w poznańskim Ostrowie Tumskim.

Paweł Piotr Mynarczyk Zarys dziejów klasztoru oo. Augustianów Eremitów w Chojnicach (1356-1819). Chojnice 2011 r.
   Zarys… powstał na dość bogatych materiałach źródłowych. Czyta się go z zaciekawieniem. Pewien niedosyt pozostawia brak przedstawienia znaczenia konwentu dla Chojnic i jego mieszkańców. Pozostaje wrażenie, że mnisi nic innego nie robili tylko sądzili się z miastem Chojnice.

Karen McMilan Niezłomny duch. Historie osób zmagających się z rakiem. Wyd. Edycja Świętego Pawła.
   Niezłomny duch to wzruszające świadectwo siły ludzkiego ducha w obliczu choroby nowotworowej. To prawdziwe historie ludzi, którzy przeżyli raka, oraz tych, którzy na niego umierają. To również wypowiedzi osób, które straciły bliską osobę z powodu raka, oraz pracowników hospicjum, onkologa i psychologa. Poznajemy tu historie zwykłych ludzi, w wieku od 2 do 80 lat, a także ich rodzin, znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz