środa, 14 marca 2012

REKOLEKCJE W ORLIKU NAUCZYCIELI Z ZSS W CHOJNICACH.

Wielki Post jest tym czasem danym nam, aby się zatrzymać, przemyśleć swoje dotychczasowe życie i podładować się łaską Ducha Świętego do dalszych codziennych zmagań z wymagającą rzeczywistością.
Opuszczamy miejsca dnia codziennego i wyruszamy na "pustynię". To właśnie w odosobnieniu Chrystus przygotowywał się do publicznej działalności.  W samotności modlitwy w Ogrójcu przygotowywał się na śmierć, by nas odkupić. W odosobnieniu i ciszy. Tylko tak możemy usłyszeć Jego głos, zadać pytanie czy usłyszeć odpowiedź. Na kolanach przed Najświętszym Sakramentem, w skupieniu i adorowaniu Boga Najwyższego dokonują się największe duchowe cuda. Cuda przemiany serc, odnalezienia celu, odczytania woli Najwyższego. To wtedy mimo wszystko na nowo dostrzegamy Chrystusa w drugim człowieku.
Pragnąc dostąpić owoców rekolekcji w dniach od 9-11.03.2012 r. w Orliku na ćwiczeniach duchowych spotkała się grupka osób, by doświadczyć błogosławionych owoców spotkania ze swoim Mistrzem i Nauczycielem.

W tym świętym czasie nie zabrakło wspólnej modlitwy, adoracji, różańca, koronki do Miłosierdzia Bożego. Rozważaliśmy Siedem radości Matki Bożej odmawiając stosowną koronkę, śpiewaliśmy Godzinki i różne pieśni. Podczas wspólnych spotkań rozważaliśmy poszczególne wyznania z Symbolu nicejsko-konstantynopolitańskiego. Centralnym punktem rekolekcji była Msza Św. z homilią ks. prałata Adama Matuszewskiego o kryzysie. Kaznodzieja omawiając obrazy biblijne ukazywał występujące w nich kryzysy dotykające człowieka. Tematyka kryzysu współczesnego człowieka kontynuowana była podczas poobiedniego spotkania. Oglądaliśmy filmy: Maria Goretti, Marta Robin mistyczkaŚw. Andrzej Bobola.
Wszystko co przygodne ma swój początek. My zwykliśmy mówić, że i koniec. Takie wydarzenia się nie kończą one mają swoje trwanie w wieczność. Niech Panie twa łaska w nas trwa i działa przez wszystkie dni naszego życia. Amen.

1 komentarz:

 1. Hеy would you mind letting me know ωhich wеb host yοu're using? I've loаded уour blog in
  3 diffеrent web browseгs and I must say this blog loads
  a lot faster then most. Ϲan yοu recommend а good web hosting ρrovider аt a
  honеst prіcе? Thanks a lot, ӏ apрreciate іt!


  my page; demotywatory .pl

  OdpowiedzUsuń