niedziela, 11 grudnia 2011

SYMPOZJUM - Magia cała prawda.

10 grudnia 2011 r. w hali Centrum Sportowego w Chojnicach odbyło się Sympozjum - Magia cała prawda.
Rozpoczęło się Mszą Św. z homilią wprowadzającą w tematykę dnia.
Pierwszy wykład: Magia w Biblii i nauczaniu Ojców Kościoła, wygłosił ks. Grzegorz Daroszewski, dyrektor Gdańskiego Centrum Informacji o Sektach. W sposób bardzo szczegółowy przedstawił wszystkie fragmenty w Piśmie Świętym mówiące o, i mające związek z magią. Uświadomiło to słuchaczom, że problem Złego działającego przez magię i jej pokrewne dziedziny towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Tam, gdzie  brakuje zaufania do Boga, tam wkrada się Zły w podstępnych i zwodniczych działaniach wymierzonych w relacje Pana Boga z człowiekiem.
Drogi do zniewolenia, to wykład ks. dra Andrzeja Kowalczyka - egzorcysty.
Przedstawił w jak łatwy, a czasami nam niewinnie wyglądający czy przedstawiany, a wręcz często związany z zabawą sposób, poddajemy się pod władzę Złego. Wkracza On podstępnie w nasze życie i zaczynają się nasze problemy. Często kończą się wraz z dobrze odbytą spowiedzią sakramentalną. Czasami to nie wystarcza i trzeba uciec się do środka, którym są egzorcyzmy.
Byłem bioenergoterapeutą - świadectwo Krzysztofa z Gliwic.
Opowiedział swoją drogę wchodzenia w bioenergoterapię, która dla niego i jego bliskich stała się drogą walki z opętaniem. Przejmujące to świadectwo wyjaśniło zebranym skąd jest czerpana moc do tzw. działań uzdrawiających, a zarazem zniewalających.
Wschodnie źródła magii - wykład, s. Michaeli Pawlik, znawcy hinduizmu.
Drobna, niepozorna siostra, gdy stanęła przed mikrofonem potrafiła natychmiast przykuć uwagę. Mówiła z niezwykłą siłą głosu, przedstawiała konkretne dowody na zgubne oddziaływania wierzeń hinduskich - Kriszny.
Niepokalane Serce Maryi a walka duchowa - świadectwo, Maria-Emanuel, misjonarka świecka z Jasnej Góry.
W swoim świadectwie przedstawiała wiele faktów uzdrowień duchowych dokonujących się za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, Królowej Polski, poprzez Akt Zawierzenia. Osoby zniewolone macą Złego, dzięki odmówieniu tego aktu często zostawały uwolnione. W 1947 r. Prymas Polski August kardynał Hlond oddał nasz naród w Akcie Zawierzenia. Mogą to uczynić również proboszczowie poszczególnych parafii jak i całe rodziny i indywidualne osoby.
Życie, nawrócenie, ŻYCIE - multimedialne świadectwo nawrócenia - Leszek Dokowicz, operator filmowy.
Przedstawił w jaki sposób zachodni świat rozrywki nieświadomie zostaje poddawany indoktrynacji satanistycznej na masowych dyskotekach. W jaki sposób wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia audio i video do wpływania na podświadomość młodzieży. Sam był u szczytu, pracował z tak zwanymi idolami i osobami, którymi inspiruje się młodzież. Dopiero, gdy odkryto przed nim podczas inicjacji, kim są ci, dla których pracuje i kogo są wyznawcami. Dokonał  się w nim pierwszy etap przemiany, który znalazł swój finał w całkowitym nawróceniu. W tej chwili pracuje dla Boga realizując filmy religijne. Ostatnio pracował nad filmem o cudach eucharystycznych.
Okultyzm a kultura masowa - multimedialny wykład, o. prof. hab. Aleksander Posadzki SJ, trolog i demonolog.
W tym wykładzie multimedialnym słuchacze zostali zapoznani z różnymi przejawami symboli okultystycznych w kulturze masowej. W obecnym świecie świat zalewany jest brzydotą, potwornościami, potworami i demonami. Zauważyć to można na koszulkach u dzieci, w kreskówkach i innych filmach dla dzieci i młodzieży.
Harry Potter, wampiry i Moc - komentarz, Małgorzata Nawrocka, pisarka, autorka powieści antymagicznej  "Anhar" i "Alhar syn Anhara".
Przedstawię kilka "haseł":
Baśń klasyczna, tu magią zajmowały się wymyślone stwory. U Harrego magią zajmują się ludzie.
W baśni magia była dodatkiem, nadzwyczajną ingerencją. U Harrego najmniejsza zachcianka staje się za pomocą magii.
Na VII tomów i kilka tysięcy stron, w powieści o Potterze można znaleźć tylko kilkanaście stron opisu piękna. itd.
Zmierzch - film i powieść o wampirach. Została tu przedstawiona miłość. I rzec by można, jaka piękna, jaka wspaniała, jaka czysta? Ale co to za miłość? Miłość z DEMONEM, który przybrał ciało młodego, przystojnego, kulturalnego mężczyzny. Wszystkie dziewczyny na jego widok wzdychają, tęsknią za taką miłością. Ale na końcu i tak to jest miłość do DEMONA.
Tak działa ZŁY, poprzez ułudę piękna próbuje zdobyć dla siebie człowieka, który zwiedziony przybranym w kwiatki kłamstwem idzie za złem.
O bioenergoterapii, homeopatii i nie tylko... Andrzej Wronka, publicysta, prezes Stowarzyszenia Effata.
W tym miejscu zaproponuję czytelnikowi odwiedzić stronę: www.jestempiekny.pl
Sympozjum zakończyło się Mszą Świętą.
W trakcie trwania byliśmy świadkami demonstracji ZŁEGO.
Wielkie uznanie należy się organizatorom za sprawny przebieg sympozjum.

WARTO ODWIEDZIĆ STRONĘ  http://egzorcyzmy.katolik.pl/
Msza Święta na rozpoczęcie sympozjum.
ks. dr Andrzej Kowalczyk, egzorcysta.


s. Michaela Pawlik, znawca hinduizmu.

Leszek Dokowicz, operator filmowy.

Małgorzata Nawrocka, pisarka.Andrzej Wronka, publicysta, prezes stowarzyszenia"Effatha" 

Ciało Eucharystyczna zespolone z mięśniem sercowym. Polska - Sokółka.

ks. Jarosław Kaźmierczak, dziekan Dekanatu Rytelskiego.
Maria-Emanuel, misjonarka świecka z Jasnej Góry.6 komentarzy:

 1. Wybacz Andrzeju, ale nie zgadzam się, aby tego typu sympozja i sprawowanie Mszy Świętej odbywało się w obiektach sportowych. Czyżby w Chojnicach nie było bardziej godnego miejsca? Coś mi to przypomina... Uważam, że pobliski Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski pomieściłby zebranych. Po cóż został zbudowany. Po co inne? Totalna porażka. Dlaczego? Mógłbym napisać więcej. Może przy okazji dopowiem, gdy się spotkamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. A wyobrażasz sobie Jacku, siedzenie cały dzień w zimnym kościele i słuchanie wykładów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przynajmniej Msze Święte należało odprawić w kościele. Ale to tylko moja opinia.
  Pewnie jestem staroświeckim tradycjonalistą.... Mniejsza z tym... Swój pogląd mam.

  OdpowiedzUsuń
 4. I jeszcze jedno. W takim razie trzeba było w Chojnicach wybudować ogrzewany kościół do którego ludzie będą chcieli przyjść. A nie "dziesięć" tak zimnych, że czym prędzej wierni z nich uciekają.
  Osobiście w odniesieniu do Centrum Sportowego, jako miejsca w którym sprawuje się Mszę Święta, mam złe skojarzenia. Kiedyś zabezpieczałem międzynarodowe zawody bokserskie młodzików. Do dzisiaj w uszach grzmi okrzyk rozjuszonej publiczności; "zabij go, zabij go, zabij go".
  Tak więc nie uważam, że "każde" miejsce jest godne do odprawienia Mszy Świętej. Ale, gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Wróć do wcześniejszych spotkań.
  A teraz będę złośliwy. Nie przeszkadza ks. Kazimierczakowi, że w tym obiekcie odbywały się koncerty rockowe, handel amuletami, horoskopami i innymi "uzdrawiającymi dziwami"?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie kochają markety. Jest w nich ciepło, kolorowo i pogadać można. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie można wiary i religijności zamykać tylko w murach kościoła. Jeżeli tak będziemy myśleć i postępować to niebawem ktoś powie, że Boże Ciało procesję można odbyć w dużym kościele. Nie będzie padać, a i słońce nie przygrzeje, a po co obnosić się z Panem Jezusem po grzesznych ulicach, które pijacy zanieczyszczają, na których ludzie przeklinają i na których dzieje się jeszcze wiele innych złych rzeczy. Jezus zawsze wychodził do grzesznych i nie tylko nauczał w synagogach. Szedł wszędzie tam, gdzie potrzebne było uleczenie. Gdzie był grzech, tam dzięki obecności Pana jeszcze bardziej rozlała się łaska.

  OdpowiedzUsuń