sobota, 3 września 2011

Ciekawa lektura.

Proponuję dzisiaj przeczytanie kilku dobrych książek, oto one:
Robert Kościuszko  Wojownik trzech światów - 5 tomów.
Każdy z tomów posiada swój tytuł: Elohim, Pościg, Tata, Strażnicy, Początek.
Szczególnie gorąco polecam te pełne przygód książki młodym tatusiom, którzy chcą zaszczepić swym synom dobre wzorce wychowawcze. Może to być doskonały prezent dla młodych chłopców. Lektura ta jest łatwa w odbiorze, pasjonująca i posiada to co młodzi dzisiaj tak bardzo lubią - real połączony z fantastyką.
Książki te są o współczesnej młodzieży i ich problemach. Nieoczekiwanie przenosi  swoją akcję w czasy pierwszych królów izraelskich, ukazuje zmagania z mocami zła. Dzięki tej lekturze młody człowiek może zaciekawić się lekturą Biblii, a zarazem dowiaduje się, że nasze codzienne życie nie toczy się w oderwaniu od spraw nadprzyrodzonych.

Kenneth Paul Kramer Śmierć w rożnych religiach świata.
Autor jest profesorem Uniwersytetu Stanowego w San Jose w USA.
W swojej książce ukazuje trzy oblicza śmierci. Stosunek do śmierci w różnych religiach świata np. Hinduiźmie, buddyźmie, buddyźmie zen, w tradycji tybetańskiej, chińskiej, mezopotamskiej, greckiej, u Hebrajczyków, w chrześcijaństwie, islamie i indian amerykańskich. Przedstawia wszystkie rodzaje śmierci i omawia umieranie przed śmiercią.
Lektura głownie przeznaczona dla lekarzy i pielęgniarek oraz osób, które interesują się zagadnieniami śmierci. Przydatna do niektórych prac dyplomowych. Zawiera bogatą bibliografię.

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski  Cztery kroki do miłości.
W kilku słowach można napisać, że w tej niewielkiej książeczce autor w prosty, mądry i pasjonujący sposób zawarł sposób na to jak pokochać Pana Boga.Szczególnie polecam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz tym, dla których ten sakrament stał się pożegnaniem z Jezusem i Kościołem. Tu znajdą odpowiedź na pytanie - dlaczego tak się stało?

Tim LaHaye, Jerry B. Jenkins to autorzy serii Czasy ostateczne, w jej skład wchodzi 12 tomów o następujących tytułach: Dzień zagłady, Diabelski traktat, Syn zatracenia, Anioł czeluści, Zabójcy, Opętanie, Znak bestii, Profanacja, Ocaleni, Armagedon, Powrót Pana.
Lubisz trilery, to książki dla Ciebie. Autorzy przeprowadzają czytelnika przez kolejne etapy możliwego scenariusza końca świata. Wszystko to w oparciu o Apokalipsę św. Jana.
Wciągająca i pasjonująca lektura. Zachęci każdego do sięgnięcia po tekst Apokalipsy.


Miłej lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz