środa, 28 września 2016

V Koronka do Bożego Miłosierdzia.

CHOJNICE, STARY RYNEK
28-09-2016 rok.


15:00 - Lektor:
Panie Jezu, gromadzimy się na chojnickim Rynku w wyjątkowym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia wokół obrazu Jezusa Miłosiernego, który należy do najbardziej znanych w historii Kościoła i we współczesnym świecie wizerunków Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, który zleciłeś namalować św. Faustynie. 
p. Joanna:
 „Wieczorem, kiedy byłam w celi – relacjonuje to wydarzenie w „Dzienniczku” – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. (…) Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie… Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci.”.
Zebraliśmy się tu już po raz 5, aby modlić się Koronką, którą Ty, Jezu podyktowałeś św. Faustynie w Wilnie w nocy z 13 na 14 września 1935 r. , czyli 81 lat temu obiecując: 
p. Joanna:
 „Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z moją wolą. (….) Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku (…) Chociażby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli tylko raz zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. (…)  Każdą duszę, która odmawiać będzie tę koronkę, bronię w godzinie śmierci jako swej chwały. (...) Kiedy przy konającym inni odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę.”

 Lektor:
Twoje pragnienie, Chryste, realizuje się coraz pełniej. Pragniemy łączyć się w sposób duchowy z wszystkimi, którzy w tej chwili modlą się na ulicach swoich miast w ramach Iskry Bożego Miłosierdzia, licząc na Nie i w Nim znajdują źródło nadziei.
Prosimy o miłosierdzie dla nas tu zebranych, naszych rodzin, mieszkańców Chojnic i całego świata, dusz w czyśćcu cierpiących oraz wszystkich intencje, które nosimy w naszych sercach(...).

Krótka relacja filmowa kliknij.
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz