środa, 10 października 2012

KSIĄŻKI.

Bardzo długo nie dzieliłem się tym co przeczytałem w ostatnim czasie. Również jeżeli idzie o bloga, to też trochę go zaniedbałem. Jest to wynik początku roku szkolnego, który pochłania dużo pracy i energii.
Powoli wchodzę na właściwe tory i układa mi się tygodniowy harmonogram. Tak więc do rzeczy.

Józef Ignacy Kraszewski
Król Chłopów.
  LSW Warszawa 1980,  Powieść historyczna z czasów Kazimierza Wielkiego. Kto lubi historię Polski i perypetie jej obywateli w ujęciu powieściowym, to bardzo polecam. Bardzo wciągająca.

Szlak Zbrzycy - Przewodnik
Wydany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Brusy 2012
Czytając ten przewodnik zostajemy wciągnięci w nurt kaszubskiej rzeki. Wyobraźnią i pięknymi zdjęciami z jej malowniczych odcinków jesteśmy zachwyceni. Poznajemy okolice, jeziora, łąki, lasy, wsie i pola. Poznane piękno może zaowocować w przyszłości chęcią zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy, gdy zapragniemy płynąć jej nurtem.

Marcello Stanzione
Papieże i Aniołowie. Opieka Aniołów w życiu papieży.
Wyd. Św. Stanisława BM, Kraków 2012
Książka opisuje odniesienia papieży rzymskich do Aniołów. Ukazuje wiarę Kościoła w Aniołów jako byty niebieskie stworzone przez Boga. Omówione zostają w niej role i zadania Aniołów, ich istnienie i natura. Oddzielny rozdział poświęcony jest Aniołom Stróżom oraz trzem archaniołom: Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi. Cennym dodatkiem są wybrane modlitwy do Aniołów.

Robert Kościuszko
Niewidzialna gra.
cz. 1. Znamię.
Poniżej nota ze strony autora.
Zajawka: W sieci pojawia się nowa, młodzieżowa gra o nazwie Babilon. Jest o wiele bardziej wciągająca niż wszystkie dotychczasowe. Osiąga oszałamiający sukces. Na całym świecie wybucha internetowe szaleństwo. Każdy musi przyjąć na swe ciało znamię niezbędne do logowania. Od tego momentu wszyscy chcą żyć już wyłącznie dla Babilonu. Jednak z graczami zaczyna dziać się coś bardzo dziwnego. W kolejnych krajach rodzice zgłaszają zaginięcie swych dzieci. Coraz częściej się mówi, że gry nie wymyśliła ludzka inteligencja. Dlatego na ziemię zostają posłane dwa tajemnicze cheruby. Czy zdołają one rozwikłać tę zagadkę? Czy uratują ludzkość przed katastrofą?

cz. 2. Babilon.
Poniżej nota ze strony autora.
Zajawka: Dariusz Procny został porwany w niewytłumaczalny sposób do przestrzeni internetu. Najprawdopodobniej stoją za tym twórcy serwisu: Babilon. Na ratunek rusza poszukiwawcza grupa specjalna złożona z cheruba Rafaela i człowieka, Michała Gaśnego. Gdzie tak naprawdę trafią nasi bohaterowie? Kim jest ta, która dołączy do ich zespołu? Czy zdołają odnaleźć Procka i wyrwać go ze śmiertelnych niebezpieczeństw oraz diabelskich pułapek? Trzeba się spieszyć, bo czasu jest niewiele, a Babilon zagarnia już cały świat.

Bardzo polecam rodzicom, dzieciom i młodzieży.


Wanda Półtawska
Jeden pokój.
Rozmowy na podstawie filmu Pawła Zastrzeżyńskiego "Jeden pokój"
Wyd. Edycja Świętego Paweła, Częstochowa 2011

Zapiski zawarte w książce są rejestracją rozmów z różnymi ludźmi, które Wanda Półtawska prowadziła u siebie w domu w ciągu jednego tygodnia. Jedna z zarejestrowanych rozmów dotyczyła poezji i prowadzona była z Ernestem i Małgorzatą Bryllami.


Eucharystyczne wydarzenie w Sokółce.
Wyd FIDEI, Warszawa-Sokółka 2011.
Broszura opisuje historię wydarzenia w Sokółce. Zamieszczone są w niej oficjalne komunikaty z badań, homilie abpa Ozorowskiego i przybliżone są cuda eucharystyczne.

Stanisław Krajski
Masoneria i kryzys.
Wyd św. Tomasza z Akwinu, Warszawa 2010
Pogłębiona analiza kryzysu i wpływu masonerii jaki wywiera na światowy kryzys gospodarczy, społeczny i kulturowy. Pokazuje jak na przestrzeni wieków działa masoneria i pokrewne jej siły.

Eustachy Rakoczy ZP
Znak Ojczyzny.
Jasnogórski Ryngraf w polskiej tradycji rycersko-żołnierskiej.
Wyd. Edycja Świętego Paweła, Częstochowa 2011
Piękny album i historia ryngrafów i kaplerzy.

Ojciec Rakoczy wpisuję dedykację w mój zakupiony album.
Krojanty 2012


ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO LEKTURY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz