piątek, 27 maja 2011

PRZECZYTANE

W ciągu ostatnich kilku dni, dysponując większą ilością wolnego czasu udało mi się przeczytać lub dokończyć kilka książek. Pragnę w tym miejscu podzielić się krótkimi informacjami o tych pozycjach.
Benedykt XVI w rozmowie z Peterem Seewaldem: Światłość świata.
Pasjonujący wywiad z Ojcem Świętym. Jasno i otwarcie formułowane pytania. Odpowiedzi proste, głębokie i szczere. Papież nie unika odpowiedzi na trudne pytania.
Książka do odbioru przez każdego zainteresowanego czytelnika. Daje obraz współczesnego Kościoła, jego wewnętrznych trudności, świętości, misji oraz roli w prowadzeniu wierzących drogą zbawienia a tym, którzy poszukują daje światło i ukazuje kierunek w poszukiwaniu Prawdy, którą jest Chrystus.
Tim LaHaye, Jerry B. Jenkins: Syn zatracenia.
Powieść o czasch ostatecznych.
Każdy, kto lubi akcję i dreszczyk emocji znajdzie tu coś dla siebie. Zarazem dostanie posmak głębi proroctw księgi Apokalipsy. Dzięki tej lekturze może uda się czytelnikowi co nieco zweryfikować swoje życie i pomyśleć o rzeczywistym końcu, który jest w trwaniu.
Miłej lektury.
Krzysztof Pilch: Zawód: TATA.
Może ktoś w tym miejscu pomyśli: na co jemu taka książka? A no właśnie. Dzięki niej miałem okazję zweryfikować swoje ojcostwo. Jak je realizowałem i realizuję. Ile w nim niedociągnięć i błędów. Odkryłem zarazem jak w małych sprawach realizowałem wielkość swojego powołania.
Polecam tym, którzy oczekują na zaszczyt bycia ojcem, są ojcami oraz tym, którzy tego nie doświadczą aby zrozumieli czym jest to wielkie powołanie i jedyny zawód, którego uczymy się każdego dnia na nowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz