niedziela, 14 maja 2017

I Komunia Święta dzieci z ZSS w Chojnicach

13 maja 2017 r. godzina 13.00
100 - ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W FATIMIE.
Rozpoczyna się Msza Święta, podczas której siedemnaścioro uczniów po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć w Eucharystii.
Koncelebrują:
przewodniczy; ks. proboszcz dr Janusz Chyła oraz ojciec duchowny z seminarium w Pelplinie ks. Jarosław Kubiak.
Dzieci zostają procesyjnie wprowadzone do kościoła, siadają z rodzicami i chrzestnymi. Kościół wypełnił się gośćmi. Wśród uczestników są nauczyciele i wychowawcy oraz s. Judyta i pani Dorota, które przygotowywały dzieci do tej doniosłej chwili oraz zadbały o wystrój kościoła.
Czytania i psalm dzieci pierwszokomunijne wraz z przepięknym pochodem ofiarnym. Darem od dzieci było naczynie do udzielania komunii pod dwiema postaciami, na którym zostały wygrawerowane ich imiona.
Na zakończenie Państwo Wilbikowie, którzy zapewnili piękną oprawę muzyczną uroczystości zaśpiewali pieśń, której słowa u wszystkich uczestników wywołały głębokie wzruszenie. (słowa pod zdjęciami)
Najlepiej doniosłość tego wydarzenia zilustrują fotografie.
5 komentarzy:

 1. Gdybym był ojcem ucznia z ZSS, byłoby mi przykro, że jego uroczystość I Komunii jest osobno, w sobotę, a nie w poprzednią niedzielę, z dziećmi z SP. Jerzy Erdman.

  OdpowiedzUsuń
 2. Był to wolny wybór rodziców. Trzeba było być na tej uroczystości. Ci, którzy w niej uczestniczyli, nie mieli żadnych wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Pana gdyby był pan ojcem dziecka niepełnosprawnego to Pana sposób myślenia byłby zupełnie inny jestem mamą synka nieoelnosprawnego który właśnie w ta sobotę przyjął do swojego serduszka Pana Jezusa była to przepiękna i kameralna ceremonia naoierw trzeba w niej uczestniczyć przeżyć ją a później gdybac i pisać komentarze ja jako mama dziecka niepelnosprawnego nie wyobrażam sobie mojego syna uczesticzacego we mszy z dziećmi pelnosprawnymi przygaszonego którego wytyka się palcami i wysmiewanego bo zachowuje się inaczej jest to nasz rodziców świadomy wybór w której parafi nasze dzieci przyjma komunię a ja Pana zapraszam za 2 lata na uroczystość komuni naszych dzieci nieoelnisprawnych może wtedy zrozumie pan istotę sytuacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Erdman, moje dziecko również uczestniczyło w tej Komuni Św i tego dnia przyjęło do swego serduszka po raz pierwszy Jezusa i muszę Panu powiedzieć, że była to najpiękniejsza uroczystość w jakiej dotychczas brałam udział. Uczestniczyłam w wielu komuniach swoich dzieci i jeszcze sporo ich przed mną i już dzisiaj wiem , że jeśli tylko będę miała możliwość to również moje pełnosprawne dzieci z największą przyjemnością pośle do komunii z tą wyjątkową grupą dzieci, innych, ale cudownych. Taka komunia to zaszczyt , wyróżnienie i nikt kto tego nie przeżył, nie powinien wypowiadać się na ten temat , nie ma Pan pojęcia jak szczególna , cudowna i pełna wzruszeń była ta sobota . Powtarzam kolejny raz NAJPIĘKNIEJSZA KOMUNIA ŚW W JAKIEJ MIAŁAM OKAZJĘ UCZESTNICZYĆ , DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY UCZYNILI TEN DZIEŃ TAK WYJĄTKOWYM I DO ZOBCZENIA NA NASTEPNEJ KOMUNI

  OdpowiedzUsuń
 5. Very great post. I simply stumbled upon your blog and wished to mention that I've really loved browsing
  your weblog posts. After all I will be subscribing for your
  feed and I'm hoping you write once more very soon!

  OdpowiedzUsuń