sobota, 12 marca 2016

Droga Krzyżowa, Krojanty-Brusy 12 III 2016 rok.


W zimny sobotni dzień wyruszyła z Krojant do Brus. Pierwsza Droga Krzyżowa przekraczająca granicę parafii Krojanty. Poprzedziła ją Msza św. sprawowana przez ks. proboszcza Piotra Kotewicza, który następnie poprowadził swoich parafian. Około 250 uczestników w pełnym przedziale wiekowym miało do pokonania 21 km.
Trasa wiodła z Krojant do Kłodawy, następnie przy cmentarzu ewangielickim w Zbeninach, ścieżką rowerową przez Męcikał, Żabno do Brus.
W Męcikale mieszkańcy podjęli nas kawą i wyśmienitą drożdżówką przy swoim nowym pięknym kościele. W kościele przywitał nas emerytowany proboszcz Brus ks.prałat Zdzisław Wyrwicki, który skierował do nas słowa uznania i wdzięczności za podjęty trud. Zapoznał nas również z historią budowy tej świątyni.
W Brusach w kościele pw. Wszystkich Świętych stacją XV i błogosławieństwem kapłana  zakończyliśmy naszą Drogę Krzyżową, której myślą przewodnią była patriotyczna historia naszej umiłowanej ojczyzny. 
Na końcu kilka słów powitania skierował do nas obecny proboszcz Brus ks. Mirosław Klawikowski. Otrzymaliśmy również zaproszenie na herbatkę i drożdżówkę.

MĘCIKAŁ - PRZEJŚCIE PRZEZ MOST   FILM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz