czwartek, 21 czerwca 2012

Noc Kupały nie dla wyznawców Chrystusa.


Dzisiejszego wieczora tysiące mieszkańców  Bydgoszczy i Poznania będą wypuszczać w górę lampiony. W samym puszczaniu fajerwerek nie ma nic złego. Jednakże chciałbym zwrócić uwagę na kilka faktów. Zerknijmy do Wikipedii:
Około 206 r. p.n.e. w czasach dynastii Han w Chinach prażono bambusy aby wywołać huk odstraszający złe duchy. W czasach Dynastii Południowych i Północnych (420 - 589 naszej ery) sztuczne ognie były również wykorzystywane podczas modlitw o pomyślność i szczęście.
Wiemy, że poganie modlą się do szatana- tak uczy Pismo Święte. Z pewnością w Chinach nie modlono się do Boga Chrześcijańskiego.  Zatem po co akurat w nocy z 21 na 22 czerwca organizować tego typu bicie rekordu? Przecież można zrobić to przy innej okazji. Na marginesie, czym jest owa Noc Kupały(Wikipedia)?:
Noc Kupały, zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą, sobótką lub sobótkami słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w najkrótszą noc w roku, czyli najczęściej (nie uwzględniając roku przestępnego) z 21 na 22 czerwca. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości.
Gołym okiem widać, że jest to propagacja neopogaństwa na polskiej ziemi. Ludzie nie widzą tego rodzaju koneksji, w czym biorą udział. Z pewnością będzie to okazja do orgii i pijaństwa. Zatem nie widzę innego określenia na te wypadki jak Babel. Odwróci to uwagę skutecznie od Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, tego, który przygotował drogę naszemu Zbawicielowi.
A tutaj słowa Biblii dotyczące pogańskich zwyczajów:
 Zniszczycie doszczętnie wszystkie miejsca, gdzie narody, których wy pozbawicie dziedzictwa, służyły swoim bogom: na górach wysokich, na wzgórzach i pod każdym drzewem zielonym.  Wywrócicie ołtarze, połamiecie ich stele, aszery ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu. (Pwt 12, 2-5)

Również do naszej gminy powoli wkrada się pogaństwo. Wystarczy przejrzeć kalendarz imprez gminnych.
Ktoś może powiedzieć to tylko zabawa. Czy tylko? Jest to kolejne zagrożenie duchowe, które wkrada się bocznymi drzwiami jako zabawa.
 Oto jeden z punktów programu.
 KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK Z WRĘCZENIEM NAGRÓD, WYPŁYNIĘCIE ŁÓDKAMI NA JEZIORO KARSIŃSKIE (SPALENIE CZAROWNICY, PUSZCZANIE WIANKÓW), OGNISKO, POCZĘSTUNEK
 Za czasów Noego, Lota też bawili się, pili i lulki palili!!!
A nam bliżej do radosnych obchodów pamiątki narodzenia św. Jana Chrzciciela, który zapowiedział Zbawiciela.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz